خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

بازارچه آنلاین

ویژگی های یک فروشگاه آنلاین تیر 22, 1397

سبدچی-بازارچه-آنلاین-اینترنتی-فروشگاه-sabadchi-onlin-market-place-app-shop

بازارچه بودن و با نبودن یک سایت فروشگاه

یک بازارچه اینترنتی  برخلاف دیگر فروشگاه‌های حقیقی و مجازی، خود کالایی را خریداری نکرده و وظیفه اصلی آن ایجاد ارتباط بین مشتری و تأمین‌کنندگان است. در این نوع کسب‌وکار اینترنتی، شرکت خود اقدام به خرید حجم زیادی از کالا نمی‌کند. بلکه با تأمین کنندگان و واردکنندگان مختلف قرار داد بسته و کالاهایی که این افراد عرضه می‌کنند را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. تأمین‌کنندگان ابتدا لیست موجودی محصولات خود را در اختیار فروشگاه قرار داده و بازار اینترنتی مارکت پلیس پس از بررسی محصولات، پنلی اختصاصی را در اختیار تأمین‌کنندگان قرار می هد. بدین ترتیب تأمین کننده کالا از طریق این پنل به صورت  ناگهانی با گروهی از مشتریانی که همواره به دنبال آن‌ها بوده است دست پیدا خواهد کرد و در آن سو مشتریان نیز کالاهایی که مدت‌ها به دنبال آن بوده‌اند را به ‌راحتی خریداری خواهند کرد.

سبدچی-بازارچه-آنلاین-اینترنتی-فروشگاه-sabadchi-onlin-market-place-app

یه تازگی دیجی کالا هم مانند دیگر فروشگاه های اینترنتی بزرگ در سراسر دنیا به (Marketplace) تبدیل شده است و به خوبی هم توانسته در این حوزه فعالیت کند اما موردی که مورد توجه قرار گرفته این است که زمانی که از دو فروشگاه خرید میکنید سفارش شما در دو سبد خرید قرار می گیرد.

با میلو یکی دیگر از بازراچه های اینترنتی  موفق در ایران می باشد که پس از تبدیل شدن به بازارچه با قدرت بیشتری کار خود را دنبال کرد، اما زمانی که شما خریدی را انجام می دهید در برخی از موارد نیاز است که قبل از تایید سفارش با فروشنده کالا هماهنگی هایی صورت گیرد و سپس شما امکان پرداخت و تهیه کالا را خواهید داشت.

نقاط ضعف بازارچه های آنلاین

بازارچه های های آنلاین ضعف هایی نیز دارند. از آنجایی که محصولات توسط فروشنده های مختلفی پیشنهاد می شوند، اطلاعات درباره محصولات آنها قابل مقایسه نبوده و سرعت تحویل نیز یکسان نیست. این اتفاق می تواند برای خریدار ناخوشایند باشد. ایجاد یک مارکت پلیس آنلاین به معنای جمع کردن تعداد زیادی تامین کننده به صورت همزمان و یکدست کردن آنها برای مصرف کننده است – که این کار بسیار دشواریست.

با این وجود می توان گفت: اگر مارکت پلیس ها به خوبی کار کنند، نسبت به سایت های تجارت الکترونیک، ترافیک بیشتر و مجموعه ای گسترده تر از محصولات را دارند و مشتریان دلایل بیشتری برای ماندن در سایت دارند. در این سیستم ها، برخلاف فروشگاه های آنلاین، چیزی برای فروش از خود ندارند و در واقع مکانی برای معرفی کالاهای دیگران هستند که همین موضوع دوام حضور کاربران را در این سایت ها افزایش می دهد.

انواع بازارچه های آنلاین

سه نوع بازارچه آنلاین وجود دارد:

عمودی
یک مارکت پلیس عمودی محصولاتی از تعداد زیادی تامین کننده (منبع) ولی از یک دسته (نوع) می فروشد. برای مثال، Truefacet تنها جواهر و محصولات مرتبط را می فروشد و کار مهم تضمین صحت را انجام می دهد. از آنجایی که احتمال تقلب جواهرات زیاد است این یک ارزش افزوده عالی به حساب می آید.

افقی
مارکت پلیس افقی انواع زیادی از محصولات را می فروشد اما همه آنها ویژگی مشترکی دارند. برای مثال Dote به خانمها پیشنهاد می دهد که به جای اینکه اپلیکیشن خرده فروشی های مختلف را دانلود کنند، همزمان از چند خرده فروشی خرید کنند. کاربران می توانند محصولات خرده فروشان مختلف را در یک زمان در یک اپلیکیشن ببینند. Dote برروی نوعی از مشتریان تمرکز دارد و به آنها چندین محصول از انواع مختلفی از خرده فروشان پیشنهاد می دهد.

جهانی
یک مارکت پلیس جهانی همه چیز می فروشد. یک مثال خوب Ebay است. Ebay ، دارای ۱۶۷ میلیون کاربر و بیش از ۱ میلیارد کالا برای فروش است که بیش از ۸۰% آنها نو هستند. در مارکت پلیس ها اگر تعداد کافی کالا خرید و فروش شود کاربران می بینند که قیمت عادلانه چه باید باشد و احساس می کنند که ارزش درست را دریافت کرده اند. محیط هایی شبیه Ebay نظم را حفظ می کند زیرا اجتماعی از مردم، در یک بازار کاراتر هستند.

بازارچه ترکیبی (hybrid marketplace):

Amazon یک بازارچه ترکیبی است. یعنی علاوه بر اینکه کالاهای خودش و سایر شرکت ها را پیشنهاد می دهد، پلتفرمی برای انجام معاملات خریداران و فروشندگان توسط خودشان و یا با کمک Amazon فراهم آورده است.

به طور کلی مارکت پلیس ها(Market Places) مفهوم جدید در تجارت آنلاین هستند که شما را قادر می سازند قدرت انتخاب بیشتری هنگام خرید داشته باشید. این موضوع هم برای فروشندگان و هم برای خریداران محل سود است. برای فروشندگان، مشتریان بیشتر و در نتیجه احتمال فروش بالاتر و برای خریداران، قدرت انتخاب بیشتر و احتمالا قیمت های پایین تر.

سبدچی-بازارچه-آنلاین-اینترنتی-فروشگاه-sabadchi-onlin-market-place

منابع:

وبلاگ بامیلو

سایت زوزا مگ

      

1061 بازدید کل ، 2 امروز

  

ارسال نظر

*

 • quality-sabadchi-تضمین-کیفیت-فروشگاه

  تضمین کیفیت کالا توسط فروشگاه اینترنتی چیست؟

  با در اردیبهشت 22, 1397 - 0 نظرات

  تضمین کیفیت امروزه یکی از معیارهای بسیار مهم در انتخاب فروشگاه های اینترنتی داشتن و یا نداشتن تضمین کیفیت کالا می باشد و چگونگی تضمین آن می باشد. برخی از فروشگاه های  اینترنتی با اطمینان از عملکرد خود و جهت تامین رضایت حداکثری مشتریان، اغلب خریدهای صورت گرفته را تا مدت معینی  گارانتی می نماید، […]

 • Best-Price-sabadchiفروشگاه-تضمین-قیمت-

  تضمین قیمت کالاهای فروخته شده

  با در اردیبهشت 24, 1397 - 0 نظرات

  اطمینان خاطر خرید مشتری با تضمین کردن قیمت فروش محصولات توسط فروشگاه یک فروشگاه اینترنتی همواره یکی از مزیتهای خود نسبت به سایر فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های موجود در سطح شهر  ارائه قیمتهای رقابتی می باشد، لذا فروشگاه معمولا با اطمینان از قیمت گذاری محصولات خود و برای ایجاد اطمینان خاطر مضاعف مشتریان، تا […]

 • alexarank-sabadchi-رتبه-الکسا-فروشگاه

  رتبه الکسای فروشگاه

  با در اردیبهشت 24, 1397 - 0 نظرات

  رتبه الکسا سایت فروشگاه و میزان محبوبیت سایت فروشگاه اینترنتی رتبه الکسای یک سایت  عددی است که  سایت الکسا(alexa.com) برای رتبه سایت مورد نظر نشان می‌دهد که بر اساس ترافیک، نمایش سایت  در نتایج جستجو و سنجش میزان محبوبیت سایت  توسط این سایت تخمین زده شده‌است. هر چه این عدد کمتر باشد، نشان از پرترافیک […]

 • emailmarketing-sabadchi-shop-سبدچی-فروشگاه-ایمیل

  ایمیل مارکتینگ

  با در اردیبهشت 30, 1397 - 0 نظرات

  ایمیل مارکتینگ داشتن یک فروشگاه اینترنتی به چه معنا می باشد؟ ایمیل مارکتینگ یک روش مستقیم بازاریابی است که در آن فروشگاه اینترنتی به واسطه ایمیل، اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود به مخاطبانش ارائه می‌دهد. البته ایمیل‌ها معمولا اهدافی را دنبال می‎کنند که عبارتند از: -افزایش ارتباط موثر یک کسب‌وکار با مشتری‌های حال حاضر […]

 • sabadchi-shop-online-سبدچی-چگونه-فروش-کالا-اینترنت

  فروش کالا در اینترنت بدون داشتن فروشگاه

  با در مرداد 9, 1397 - 0 نظرات

  فروش کالا در اینترنت بدون داشتن فروشگاه اینترنتی شاید هم اکنون بفکر طراحی یک سایت  و هزینه کردن جهت راه اندازی فروشگاه اینترنتی باشید تا بتوانید محصول خود را با فروش بیشتر بفروش برسانید.اگر محصولات مورد نیاز واقعی مردم در اختیار دارید،اگر محصولات از نظر هزینه خرید و فروش و ارسال بصرفه می باشد و […]